Jestem zmuszony zrezygnować z ubezpieczenia

Piszcie o czym chcecie
Shanel1887
Laik
Laik

Jestem zmuszony zrezygnować z ubezpieczenia

Post autor: Shanel1887 » 16 kwie 2015, 19:16

Mój salon fryzjerski był do tej pory nieźle ubezpieczony. Od jakiegoś czasu mam mniej klientów, bo obok mnie powstał salon urody z fryzjerem, kosmetyczką itp. Obawiam się, że czeka mnie rezygnacja z ubezpieczenia, które mam teraz i znalezienie jakiejś tańszej wersji. Od czego warto się ubezpieczyć prowadząc salon fryzjerski? Mam na myśli sam lokal. Pożar? Zalanie wodą? Jakieś przepięcia elektryczne? Wiadomo, że im więcej zdarzeń od których się ubezpieczamy, tym droższa składka. Czy na przykład opłaca się ubezpieczyć na wypadek kradzieży?

EKacper2412
Laik
Laik

Re: Jestem zmuszony zrezygnować z ubezpieczenia

Post autor: EKacper2412 » 18 kwie 2015, 22:53

Tak. JA bym nie oszczędzał na ubezpieczeniu od włamania. Niestety mamy takie a nie inne czasy i salony fryzjerskie są dość łakomym kąskiem dla złodziei. Więc jeżeli nie chcesz pewnej nocy stracić całego dobytku w firmie, to zapłać kilka-kilkanaście złotych więcej i śpij spokojnie wiedząc że nawet jakby coś się stało to dostaniesz odszkodowanie za straty

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 19 kwie 2015, 19:18

Osobiście uważam, że kradzież to nie jest coś czego można się specjalnie obawiać. No bo niby co mogą ukraść? Napoczęte kosmetyki? Używany sprzęt? Meble - jeśli są nowe i niezniszczone? Raczej postawiłbym na wandalizm. Zawsze ktoś może rozbić szybę lub coś zdemolować. Pożar jak najbardziej. Zalanie - tylko jeśli grozi Ci powódź. Zwróć uwagę, że powódź a deszcz nawalny to dwa różne zdarzenia a jak Cię sąsiad zaleje to raczej od niego powinnaś domagać się odszkodowania.

Raczej ubezpieczenie OC w tym zawodzie jest potrzebne.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

peg75
Laik
Laik

Post autor: peg75 » 23 kwie 2015, 20:48

według mnie najważniejsze od czego musisz się ubezpieczyć to zalanie wodą, pożar :) nad resztą na Twoim miejscu bym się zastanowiła :) jeśli na przykład chodzi o kradzież to przemyśl czy masz jakiś drogocenny sprzęt w salonie ( szczerze w to wątpię ), do tego czy w okolicy często zdarzają się włamania i wtedy będziesz wiedzieć czy opłaca się dodatkowo płacić :)

ecochris87
Laik
Laik

Post autor: ecochris87 » 24 kwie 2015, 09:46

Shanel1887 pisze:Mój salon fryzjerski był do tej pory nieźle ubezpieczony. Od jakiegoś czasu mam mniej klientów, bo obok mnie powstał salon urody z fryzjerem, kosmetyczką itp. Obawiam się, że czeka mnie rezygnacja z ubezpieczenia, które mam teraz i znalezienie jakiejś tańszej wersji. Od czego warto się ubezpieczyć prowadząc salon fryzjerski? Mam na myśli sam lokal. Pożar? Zalanie wodą? Jakieś przepięcia elektryczne? Wiadomo, że im więcej zdarzeń od których się ubezpieczamy, tym droższa składka. Czy na przykład opłaca się ubezpieczyć na wypadek kradzieży?
Czy musisz od razu rezygnować całkowicie z ubezpieczenia i zrywać polisę? Towarzystwa ubezpieczeniowe nakładają w takich przypadkach spore kary finansowe, więc lepiej to przemyśleć. Myślę, że warto skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym i poruszyć kwestię renegocjacji warunków w celu obniżenia miesięcznej składki na ubezpieczenie. To może pomóc, a ubezpieczycielowi powinno zależeć na utrzymaniu klienta.

Shanel1887
Laik
Laik

Post autor: Shanel1887 » 25 kwie 2015, 20:02

Akurat ubezpieczenie OC i tak zachowam, bo wiadomo, że jest konieczne w każdym punkcie usługowym. A przecież salon do takich należy... Z tego co przejrzałem umowę, wynika, że najwięcej kosztuje mnie ubezpieczenie od kradzieży. Nigdy nie słyszałem o napadzie na salon fryzjerski, więc chyba spokojnie można z tego zrezygnować. W zasadzie nawet po całym dniu pracy mam w kasetce tylko około 500-600 złotych, więc tak naprawdę małe ryzyko w razie kradzieży. Na pewno obawiam się pożaru i ewentualnie chuliganów, którzy postanowią zasprayować szybę lub elewację...

Myrtapl91
Laik
Laik

Post autor: Myrtapl91 » 27 kwie 2015, 22:43

Skoro obawiasz się wandalizmu, to warto ubezpieczyć się właśnie od tego ;) Pożary, zalania, awarie instalacji i tego typu różne inne awarie - według mnie to również warto uwzględnić w ubezpieczeniu, bo nigdy nie wiadomo co nawali i co w danym momencie może się stać. Na Twoim miejscu darowałabym sobie ubezpieczenie od kradzieży, chyba, że posiadasz w salonie jakieś bardzo drogie, wartościowe sprzęty.

Gdybyś miała problemy z rezygnacją z ubezpieczenia to skontaktuj się z odpowiednią kancelarią np http://www.ubezpieczenia-inwestycyjne.com.pl/.

Zofia90
Mistrz
Mistrz

Post autor: Zofia90 » 04 sty 2017, 11:50

Jasne, że warto ubezpieczyć się przed kradzieżą. Nigdy nie słyszałaś o zakładzie fryzjerskim, z którego zostały skradzione sprzęty, które przecież mało nie kosztują. Jeśli będziesz oszczędzać na ubezpieczeniu i zdecydujesz się na mniejszy pakiet ubezpieczeniowy, to co zrobisz, gdy z Twojego zakładu czy też salonu fryzjerskiego zostaną skradzione suszarki, prostownice, lokówki, maszynki do włosów, sauny i inne tego typu sprzęty? Będziesz miała wystarczającą sumę pieniędzy, żeby zakupić nowy sprzęt? A przecież bez tego sprzętu nie będziesz w stanie pracować i taka kradzież może doprowadzić to upadku Twojej firmy. Polecam Ci to ubezpieczenie https://www.gothaer.pl/pl-dla-firm-prod ... -gobiznes/ . Zapoznaj się z ich duża ofertą tego co możesz ubezpieczyć.

fryzjerek404
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: fryzjerek404 » 25 sty 2017, 10:42

Moim zdaniem warto się ubezpieczyć ale dobrze poczytać na ten temat. Niestety pojawiają się różne sytuacje, a ubezpieczyciel czasem nie chce wypłacić pieniędzy. Zerknij tutaj: http://kancelariainvictus.pl/oplata-likwidacyjna/ W razie problemów myślę, że warto się tam skierować. Trzeba czytać dużo na ten temat.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków