Remont w salonie

Piszcie o czym chcecie
Laticia89
Laik
Laik

Remont w salonie

Post autor: Laticia89 » 06 maja 2015, 22:21

Cześć, właśnie robię gruntowny remont w salonie. Do tej pory ogrzewałam salon piecem akumulacyjnym. Ale koszty były straszne. Postanowiłam więc zmienić to ogrzewanie na gazowe, zrobiłam całą instalację gazową. Piec dwufunkcyjny już wybrałam. Pytanie jest tylko jedno, czy kaloryfery pokojowe się sprawdzą. Salon jest dość duży bo ma 74 m2. Czy lepiej zainstalować podłogowe ogrzewanie? Ale wydaje mi się, że kaloryfery byłyby lepsze. Jednak mój mąż twierdzi, że teraz tylko podłogówka. Co sądzicie, co będzie lepsze. Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?

Daniela85
Laik
Laik

Re: Remont w salonie

Post autor: Daniela85 » 07 maja 2015, 07:22

Podłogowe ogrzewanie jest teraz na topie to racja, mój szwagier również robił taki duży remont w biurze i podłogówka naprawdę zdała egzamin na 5, więc to Ci mogę doradzić i wiem, że nie pożałujesz :-)

ewa22
Laik
Laik

Post autor: ewa22 » 07 maja 2015, 18:32

Hej, witaj jeśli chodziłoby o mieszkanie to na sto procent wybrałabym ogrzewanie podłogowe, bo znacznie większy komfort, nie ma nigdzie kaloryferów, jest po prostu lepiej wizualnie. Co do salonu, jeśli masz pieniądze, żeby w to zainwestować stawiaj na ogrzewanie podłogowe. Zaoszczędzisz na rachunkach i klientkom będzie znacznie bardziej przyjemnie.

EkoKum92
Laik
Laik

Post autor: EkoKum92 » 07 maja 2015, 19:03

nie wiem czy piec gazowy i ogrzewanie podłogowe to jest dobre połączenie. To musisz sobie ustalić. Ogrzewanie podłogowe to wygoda i oszczędność. Ponieważ odczuwasz ciepło od stóp. Więc można mieć niższą temperaturę ustawioną niż przy tradycyjnym kaloryferach bo tam jeszcze musisz ogrzać powietrze w pomieszczeniu. Przy ogrzewaniu podłogowym jest mniej kurzu. A dodatkowo estetyczniej wygląda pomieszczenie bez kaloryferów, kaloryfery pokojowe to już lamusik chyba...:-)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2015, 11:33 przez EkoKum92, łącznie zmieniany 1 raz.

MRABDIASZ1917
Laik
Laik

Post autor: MRABDIASZ1917 » 07 maja 2015, 19:16

A szukałeś już internecie informacji? Wpisywałeś już w google hasła o grzejnikach, ogrzewaniu? Myślę, że możesz pobawić się najpierw trochę w przejrzenie podstawowych treści, a potem pytać na forum. Jeśli ja mam odpowiedzieć to myślę, że w pomieszczeniu nie powinno być zbyt gorąco, dlatego ogrzewanie podłogowe jest idealne bo gwarantuje temperaturę pokojową, nie za wysoką.
Pozdrawiam i powodzenia w budowaniu

karunfin
Mistrz
Mistrz

Post autor: karunfin » 21 wrz 2015, 08:29

Też musimy zrobić trochę większy remont. Żeby zaoszczędzić sprowadzimy sobie materiały budowlane z Krzeszowic z Instaltermu. Mają tam rzeczy najwyższej jakości w rozsądnej cenie, więc warto.

dylan
Mistrz
Mistrz

Post autor: dylan » 23 wrz 2015, 10:47

No to faktycznie spory remont, taki od podstaw.

mapka
Mistrz
Mistrz

Post autor: mapka » 23 wrz 2015, 13:02

Takie remonty są strasznie męczące i cieszę się, że swój mam już za sobą. Teraz męczą się moi rodzice.

ZosiaJan
Mistrz
Mistrz

Post autor: ZosiaJan » 23 wrz 2015, 13:39

podłogowe w salonie nie jest dobrym rozwiązaniem, coś się zepsuje i trzeba ściągać całą podłogę, kaloryfery tańsze i bezpieczniejsze.

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Post autor: beatrycze » 25 wrz 2015, 10:57

Kaloryfery też ulegają awariom. Wtedy zalewają podłogę.

karunfin
Mistrz
Mistrz

Post autor: karunfin » 28 wrz 2015, 09:42

Niestety dokładnie z tym się ostatnio męczyłem.

Awatar użytkownika
dlugowlosa1
Mistrz
Mistrz

Post autor: dlugowlosa1 » 23 sty 2017, 11:53

Dlatego w przypadku każdej pracy remontowo-budowlanej trzeba stawiać na wysoką jakość narzędzi i materiałów, które powinny zapewnić spokój i funkcjonalność. Dlatego wszelkie narzędzia budowlane najlepiej szukać na stronie stukpuk.pl, gdzie można znaleźć profesjonalny asortyment w atrakcyjnych cenach.

marta565
Laik
Laik

Post autor: marta565 » 25 sty 2017, 11:15

Wykonywanie remontu samemu jest męczące. My wraz z mężem niedawno zakończyliśmy urządzanie mieszkania. Aby zakup mebli przebiegł sprawnie skorzystaliśmy z oferty sklepu https://stylowo-mieszkam.pl/ Profesjonalna obsługa oraz darmowa dostawa.

Kromi
Amator
Amator

Post autor: Kromi » 28 lip 2017, 16:19

Ogrzewanie podłogowe w domu jest całkiem spoko, ale nie wiem, czy we wszystkich pomieszczeniach. Na pewno wybrałabym do łazienki i kuchni. Natomiast nie wiem, czy w salonie też zdecydowałabym się na takie rozwiązanie. Na pewno najlepsze są piece gazowe tak jak mówisz, ale ogrzewanie podłogowe w salonie może być lekka przesadą. Przecież zimą chodzi się w ciepłych butach i jak ubranie wierzchnie się zdejmuje, tak butów nikt u fryzjera nie zmienia na bamboszki. Wtedy klientki mogą odczuwać dyskomfort jak im będzie grzało w stopy od podłogi.

kasia.1
Mistrz
Mistrz

Post autor: kasia.1 » 30 lip 2017, 08:34

A może piec na pellet? Ostatnio wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Na stronie http://sklep.kominki-vector.pl/ znajdziesz duży wybór kominków i pieców - między innymi właśnie na pellet. Myślę, że warto rzucić na nie okiem.

szaddannik
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: szaddannik » 30 lip 2017, 20:14

Ja własnie remontuje salon w swoim nowym mieszkaniu i mam nie lada problem co zrobić ze ścianami. Czy uważacie, że zamiast je malować będzie dobrym pomysłem położyć na nie fototapety do salonu? Bardzo mi się podobają te fototapety, ale może wypowie się ktoś kto ma takie rozwiązanie u siebie?

dylan
Mistrz
Mistrz

Post autor: dylan » 02 sie 2017, 10:28

Niezależnie od tego, jakie pomieszczenie akurat remontujemy, niezbędne będą do tego narzędzia. Jak ktoś robi pierwszy w życiu remont to pewnie przyda mu się młotek murarski reński z wygodnym trzonkiem koelnerpolska.pl/produkt/mn-32-016-mlotek-murarski-renski-z-trzonkiem-metalowym/modeco-home . A oprócz tego inne narzędzia ręczne jak obcęgi, śrubokręty, klucze itp.

sienna_081
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: sienna_081 » 05 sie 2017, 21:08

Gdybym sama miała wybierać, to jednak nie wybrałabym gazu, a raczej kocioł na ekogroszek: https://dobry-ekogroszek.pl/. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, bo sam opał nie jest drogi, za to odznacza się dużą kalorycznością. Ogrzewanie podłogowe jest fajne, ale raczej jako wspomaganie ogrzewania głównego. Ekogroszek pozwoli Wam przy niedużym wysiłku zapewnić ciepło w domu na cały dzień i noc :)

arielka
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: arielka » 02 paź 2017, 15:54

Ja obecnie jestem w trakcie grubszego remontu. Robię kuchnię z salonem razem, więc musiałam pozbyć się ściany. Meble kuchenne mam już zamówione, sprzęt też, czeka mnie tylko kupienie zlewozmywaka. Już na stronie https://sklep-promar24.pl oglądałam już fajne i w bardzo ciekawych kolorach.

smerfetkablond
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: smerfetkablond » 06 paź 2017, 00:04

Może podłogowe i normalne gazowe? Podłogowe koniecznie zamontuj w łazience.

iz.is
Laik
Laik

Post autor: iz.is » 06 paź 2017, 11:39

Tak czytam sobie o tym co tu piszecie i doszłam do wniosku, ze w moim salonie także przydałoby się jakieś małe odświeżenie...

Afanazy
Laik
Laik

Post autor: Afanazy » 08 paź 2017, 12:57

O małe i duże, gruntowne odświeżenie pomieszczenia zadba firma remontowa http://remontnaczas.pl. Polecam ją naprawdę gorąco. W moim mieszkaniu zdziałali prawdziwe cuda. Jestem zadowolona i będę ich polecać każdemu. ;)

NoFryzjer
Amator
Amator

Post autor: NoFryzjer » 15 paź 2017, 19:20

Mam nadzieję, że tych remontów nie robicie sami? Bo jeśli robi wam ktoś kto się na tym zna, to przecież na pewno Wam doradzi, podpowie co i jak zrobić, żeby było jak najlepiej, najbardziej efektywnie i efektownie. Chyba, że zleciliście pracę sąsiadowi, szwagrowi czy innemu pseudospecjaliście. Odradzam takich ludzi. Nie lepiej zatrudnić fachowców? Tylko trzeba wiedzieć gdzie. Polecam malhaus http://malhaus.pl/. Działają na południu Polski, Kraków i okolice. Przyjeżdżają, doradzają, wyceniają - GRATIS :D Mają ubezpieczenie OC - są odpowiedzialni. Zajmują się instalacjami ale też budową i wykończeniem. Sprawdźcie.

Dzynek
Laik
Laik

Post autor: Dzynek » 16 paź 2017, 21:33

Ja robię samemu remont. Ale już kilka lat temu przekonałem się o tym, że jak robić samemu remont to tylko wtedy, gdy mam do swojej dyspozycji prawidziwe profesjonalne narzędzia. Bez takiej podstawy ani rusz. Kiedyś szwagier chciał robić swoimi chińskimi podróbkami no i no... I sobie zniszczył mieszkanie w skrócie :)

kochampsiaki
Laik
Laik

Post autor: kochampsiaki » 22 paź 2017, 11:18

Warto zadbać, żeby wasz nowy i świeżo wyremontowany salon był także uwzględniony w ubezpieczeniu mieszkania. No bo przecież nie może być tak, że macie piękny i świetnie wyposażony dom, który nie jest ubezpieczony... Najlepiej po prostu wejdźcie sobie w wolnej chwili na www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/0.html i tutaj wszystko załatwicie kilkoma kliknięciami :)

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków