Refleksja...

Piszcie o czym chcecie
CyrstalVip2846
Laik
Laik

Refleksja...

Post autor: CyrstalVip2846 » 24 cze 2015, 13:16

Wiecie, wczoraj była u mnie stała klienta, taka starsza pani Kasia i powiedziała nam, że w tamtym tygodniu zmarł jej mąż... Męża nie znaliśmy, nie przychodził do nas, ale bardzo jej współczuliśmy...:-((( Pani Kasia opowiedziała nam, że jej mąż był cudownym człowiekiem i bardzo zapobiegawczym, ponieważ w tajemnicy przed rodziną wykupił paręnaście lat temu polisę i teraz pani Kasia i dzieci, co prawda dorosłe już, ale zawsze dzieci nie muszą się długo o nic martwić...:-) I tak się zaczęłam zastanawiać, czy polisy inwestycyjne faktycznie są opłacalne? W tym przypadku zagwarantowały komuś finansową niezależność... Jak wy myślicie?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, 11:21 przez CyrstalVip2846, łącznie zmieniany 1 raz.

Superkesha1001
Laik
Laik

Re: Refleksja...

Post autor: Superkesha1001 » 24 cze 2015, 20:04

Bardzo przykra sytuacja dla Twojej klientki, pieniądze na tej polisie okazały się dla niej szczęściem w nieszczęściu. Jest możliwość zarobienia na takiej polisie, jeśli stosujesz się do wytycznych i nie rezygnujesz z polisy przed czasem. Warto zastanowić się przed taką decyzją i wybrać firmę, która najbardziej sprosta Twoim potrzebom. Poczytaj w sieci o tym.

fnnkas
Laik
Laik

Post autor: fnnkas » 29 cze 2015, 09:12

O taka refleksja zmusza do myślenia:)

danka88
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: danka88 » 29 cze 2015, 14:24

Naprawdę smutna sprawa, śmierć kogoś bliskiego zawsze jest ciężka i wątpię, czy pieniądze są w stanie cokolwiek wynagrodzić.
Sama pamiętam jak bardzo przeżyłam śmierć mojej mamy, choć nasze stosunki od lat nie układały się najlepiej i nie byłyśmy szczególnie blisko. Ale zawsze to jednak mama. Nie byłam sobie w stanie sama poradzić, mąż zabrał mnie na terapię do http://psychoterapia-kielczyk.pl/ w Warszawie i dopiero tam udało mi się dojść do siebie na tyle, aby zacząć normalnie funkcjonować.
To jest najgorsza rzecz w życiu, śmierć osób bliskich. My sobie z tym nie potrafimy poradzić, nasze społeczeństwo nie ma żadnych metod radzenia sobie z osobami w żałobie. Żaden z moim przyjaciół nie potrafił mi pomóc, dopiero obca osoba, psycholog.

eltaxx
Amator
Amator

Post autor: eltaxx » 01 gru 2015, 13:54

No tak nie każdy potrafi sobie poradzić po stracie bliskiej osoby!
Zwłaszcza gdy to jest nagła sprawa!
Czasami wszystkie potrzebne formalności w trudnych dla nas chwilach załatwi za nas taki dom pogrzebowy warszawa! Często takie placówki są bardzo pomocne w trudnych chwilach.

krateczka
Amator
Amator

Post autor: krateczka » 03 gru 2015, 15:52

Niestety niektórzy po stracie bliskich nie umieją sobie znaleźc miejsa. Tak było z moją ciocią, która najpierw miała depresję a póżniej była alkoholiczką. Piła sama, we własnym mieszkaniu. O pomoc też nas poprosiła sama... Na szczęście, bo inaczej nie wiem co by było. Dziś jest po stacjonarnej terapii w ośrodku dla uzależnionych Oaza, gdzie pracują terapeuci, potrafiący z takimi ludzmi rozmawiać, a dzięki miejscu w jakim znajduje się ośrodek wyciszyła się i nabrała pewności siebie. Pomogła jej też świadomośc, ze w osrodku nie jest sama, że są terapeuci na których może liczyć.

Dagmara_3
Laik
Laik

Post autor: Dagmara_3 » 04 gru 2015, 20:27

Cięzko się czyta takie historie ale to prawda takie rzeczy są nieuniknione. Ja w dalszej przyszlosci tez zamierzam cos takiego wykupic bo nie chce zeby moje dzieci musialy sie o cos martwic po moim odejsciu. A teraz te zasiłki pgrzebowe to marne grosze tak, że nawet na godny pogrzeb nie wystarcza...

Wiki555
Amator
Amator

Post autor: Wiki555 » 16 lut 2017, 15:07

to już nawet nie chodzi o finansową niezależność najbliższych ale o pokrycie kosztów pogrzebu i stypy. J bym chciała żeby moja rodzina po pogrzebie spotkała się w takim miejscu jak http://www.imprezy-perla.pl/ przy wspólnym stole, a nie rozeszła się do domów po uroczystości.

dobosz
Laik
Laik

Post autor: dobosz » 02 cze 2017, 10:39

Ech pieniądze w kontakcie z emocjami. Wczoraj mój kolega o 1 w nocy wygłosił emocjonalną tyradę o tym, jak pieniądz, umożliwiając akumulację bogactwa, a nie zaspokojenie potrzeb, robi zwichnięcie piszczela moralnego i suszy z emocji. Może miał rację.

Awatar użytkownika
dlugowlosa1
Mistrz
Mistrz

Post autor: dlugowlosa1 » 06 cze 2017, 07:52

takie sprawy najlepiej rozwiązywać z notariuszem albo prawnikiem.

majka.mitrega
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: majka.mitrega » 06 cze 2017, 11:15

Też tak myślę.

wystrachana
Amator
Amator

Post autor: wystrachana » 09 maja 2018, 12:10

To prawda nie każdy potrafi sobie poradzić po stracie bliskiej osoby. Mam też koleżankę która po stracie dziecka wpadła w depresję. Ja zdaję sobie sprawę że trzeba się w tedy udać na terapię i leczyć. Jeśli chodzi o Warszawę to najlepszym miejscem jest Klinika PsychoMedic.pl Tu pracują wspaniali psychologowie, psychatrzy. Ich pomoc jest nieoceniona nie tylko w leczeniu depresji.

Rafkop
Laik
Laik

Post autor: Rafkop » 11 cze 2018, 18:36

Bardzo ciężko jest się podnieść, a już najgorsze co może być to organizowanie pogrzebu w pierwszych dniach po śmierci bliskiej osoby, na szczęście są takie firmy jak zakład pogrzebowy, które oferują kompleksową organizację pochówku. Na przykład ten zakład z Krakowa https://sacramentum-pogrzeby.pl/ . Pomoc tych osób jest bezcenna

kolik
Amator
Amator

Post autor: kolik » 22 paź 2018, 16:18

Pogrzeby są straszne, ale niestety każdy musi się z tym zmierzyć. Jak sobie radzicie w takich sytuacjach? Czy zamawiacie kwiaty w tego typu punktach- http://www.pracownia-florystyczna.pl/wience/ które dowożą kwiaty prosto na cmentarz?

majka.mitrega
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: majka.mitrega » 23 paź 2018, 07:33

Kwiaty i cała ta oprawa to tylko kwestie organizacyjne. Nie one stanowią w takich przypadkach największy problem.

KamilaZ
Laik
Laik

Post autor: KamilaZ » 05 gru 2018, 14:14

No niestety jest to dla nas ciężki okres zarówno ze względu na refleksję ale również i wydatki ponieważ koszty pogrzebu niosą za sobą również duże wydatki. Ja też chciałam wykonać rodzinny nagrobek od razu, jednak nie wystarczyło mi niestety środków. Dlatego zdecydowałam się na opcję od iRaty.pl a na ich stronie złożyłam wniosek i praktycznie od razu go rozpatrzyli. Dzięki temu udało mi się kupić taki jaki chciałam i później spokojnie mogłam go spłacić w dobrze rozłożonych ratach.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków