Rozdwojone końcówki

Piszcie o czym chcecie
agg92
Laik
Laik

Rozdwojone końcówki

Post autor: agg92 » 02 wrz 2015, 11:41

Hej! Mam problem z rozdwojonymi końcówkami. Używałam już wielu odżywek i specyfików typowo drogeryjnych i żadne mi nie pomogły. Niektóre lekko wygładzały włosy, ale to tylko maskowało problem. Ogólnie to głowę myję średnio co 2 dni (czasami codziennie), oczywiście włosy suszę suszarką za każdym razem i praktycznie codziennie prostuję. Wiem, że to szkodzi moim włosom, ale z uwagi na to jakie są nie mam innego wyjścia, żeby w miarę wyglądały. Także ogólnie, czy znacie może jakieś domowe sposoby na rozdwojone końcówki, ewentualnie jakieś kosmetyki sprawdzone, które rozwiązały by ten problem? Wiem, że najlepszą opcją jest ściąć włosy po prostu i wtedy zadbać, by już się nie rozdwajały, ale niestety mam włosy strasznie cienkie i wolno mi rosną, dlatego też staram się ratować to co mam ;)

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Re: Rozdwojone końcówki

Post autor: beatrycze » 02 wrz 2015, 14:45

Lepiej ściąć. A na przyszłość - używaj oleju kokosowego.

eliza104
Mistrz
Mistrz

Post autor: eliza104 » 08 wrz 2015, 08:03

Olej kokosowy jest bardzo skuteczny na końcówki. Od jakiegoś czasu też go testuję.

Awatar użytkownika
dlugowlosa1
Mistrz
Mistrz

Post autor: dlugowlosa1 » 08 wrz 2015, 08:18

na rozdwojone końcówki bardzo dobry jest też olejek arganowy. Ja go stosuję od ponad roku i nie mam problemu z rozdwojonymi końcówkami.

oleczka
Laik
Laik

Post autor: oleczka » 17 wrz 2015, 23:06

Na początek zastanów się nad zmianą diety. Może to dlatego masz rozdwojone końcówki? Do tego dodaj jakieś suplementy - skrzyp to w sumie taka podstawa. Samo ścinanie włosów niewiele da jeśli twoja dieta i sposób dbania o włosy im szkodzą. Wtedy końcówki dalej się będą rozdwajać i zostaje samo podcinanie włosów ciągłe. To nic złego, ale jeśli chcesz mieć zdrowe włosy i powiedzmy podhodować je trochę, to powinnaś zacząć działać głębiej. Skrzyp nie jest taki drogi i można go spokojnie brać gdyż jest naturalny. Do tego oczywiście dobór odpowiednich kosmetyków do właśnie takiego problemu. Jakieś olejki, szampony czy odżywki. W drogeriach jest tego pełno. Ogólnie też sama sobie dosyć szkodzisz. Można trochę zmniejszyć nadwyrężanie włosów i zastąpić niektóre czynności innymi. Często brak tłuszczów w organizmie oraz dajmy na to choroby czy długotrwałe przyjmowanie leków źle działa na nasze włosy i nie tylko. Polecam poczytać ten artykuł http://pieknojestwtobie.com/domowe-spos ... -koncowki/. Tutaj masz fajnie opisane przyczyny rozdwajania się końcówek oraz sugestie jak możesz to zmienić.

eliza104
Mistrz
Mistrz

Post autor: eliza104 » 18 wrz 2015, 14:13

dlugowlosa1 pisze:na rozdwojone końcówki bardzo dobry jest też olejek arganowy. Ja go stosuję od ponad roku i nie mam problemu z rozdwojonymi końcówkami.
Muszę w końcu zacząć stosować ten olejek arganowy. Tyle się o nim mówi, a ja go jeszcze nigdy nie miałam.

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Post autor: beatrycze » 18 wrz 2015, 14:46

Według mnie na końcówki lepiej nakładać olej kokosowy. Świetnie je odżywia.

miśka22
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: miśka22 » 10 sie 2017, 12:59

Zdecydowanie tak. Tutaj https://magvita.pl/ można kupić taki olej wysokiej jakości - tłoczony na zimno, nierafinowany, z organicznych upraw. W praktyce oznacza to, że ma on wszystkie swoje właściwości odżywcze. Można też zastosować inne kosmetyki z kokosem np. szampony czy odżywki. Kokos jest bardzo skuteczny jeśli chodzi o odżywianie i nawilżanie.

kueby
Laik
Laik

Post autor: kueby » 10 sie 2017, 15:33

zgadzam sie co do oleju kokosowego moja dziewczyna uzywa i jest zadowolona ;)

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków