Dobre jedzenie

Piszcie o czym chcecie
eliza104
Mistrz
Mistrz

Re: Dobre jedzenie

Post autor: eliza104 » 28 lip 2017, 11:38

Wiadomo, że nie każde. Ale da się też smacznie przyrządzić zdrowe potrawy.

olirka
Laik
Laik

Post autor: olirka » 28 lip 2017, 16:10

najlepsze jedzenie robi się samemu w domu, można wtedy celować w ulubioną kuchnię

nadia90
Amator
Amator

Post autor: nadia90 » 18 sie 2017, 07:55

Znalazłam ostatnio bardzo smaczny przepis na owsiankę http://melvit.pl/r_owsianka-soku-jablko ... owocami_75 może komuś posmakuje i włączy ten przepis do codziennej diety :) Warto regularnie urozmaicać posiłki, monotonia nie jest dobra. W sieci na pewno znajdziecie wiele fajnych przepisów, które posmakują wam i waszym bliskim.

Olipos
Laik
Laik

Post autor: Olipos » 20 sie 2017, 19:18

Przepyszne jedzenie na pewno posiada w swym asortymencie kuchnia włoska. Wszystkie pasty, przepyszne pizzy to podstawa sukcesu!

Rozalia1
Laik
Laik

Post autor: Rozalia1 » 20 sie 2017, 20:56

Jak się coś zamawia z internetu to przecież może przyjść nieświeże :(

andżelika9
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: andżelika9 » 01 lis 2017, 21:09

A ja na przykład bardzo lubie te serki kremowe z Hochlanda, są bardzo smaczne i z naturalnych składników. No i nie tylko na kanapki się nadają. Można i do zup, sosów, makaronów je uzywać :) a zioła w nich fajnie podkreślają smak

Merlin
Laik
Laik

Post autor: Merlin » 06 lis 2017, 22:53

Ja ostatnio dobre jedzenie to jadłem w http://casablanca.zgora.pl/, zaskoczyli mnie dość mocno bo jak szedłem tam ze znajomym to wcale nie nastawiałem się na coś dobrego, a teraz już jestem pewny, że kiedyś tam wrócę. Może kojarzycie, chociaż szerze to wątpię bo to nowo powstała restauracja, która dopiero będzie się myślę rozkręcać z dnia na dzień

eliza104
Mistrz
Mistrz

Post autor: eliza104 » 08 lis 2017, 09:05

A lubicie dania wegetariańskie? Ja ostatnio coraz częściej je przygotowuję.

jqb8
Laik
Laik

Post autor: jqb8 » 17 lis 2017, 13:31

To fakt że nie każde zdrowe jedzenie jest smaczne ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Jeżeli ktoś całe życie jadł rzeczy smażone na głębokim tłuszczu i mocno doprawione to nic dziwnego że np gotowane warzywa są dla niego mdłe i bez smaku ale jak przez dłuższy czas jesz np właśnie gotowane warzywa itp do zaczynasz czuć bardziej subtelne smaki. Dla mnie zdrowe jedzenie to przede wszystkim takie które nie zawiera gmo http://www.farmio.com/co-to-jest-gmo czy tak jak w przypadku mięsa staram się unikać tego pozyskiwanego od zwierząt karmionych paszą z gmo a ponadto raczej tak standardowo staramy się unikać żywności wysoko przetworzonej i wszelkiego rodzaju fast foodów ale to nie oznacza że od czasu do czasu nie robimy sobie na obiad frytek czy jakiś innych rzeczy smażonych na głębokim tłuszczu raz na jakiś czas można sobie pozwolić.

kora2012
Amator
Amator

Post autor: kora2012 » 08 gru 2017, 12:44

Dla mnie zawsze kuchnia polska kojarzyła się z tłuszczem i ciężkim do strawienia daniem, ale kiedyś wybrałam się do takiej restauracji staropolskiej w Poznaniu, gdzie podają potrawy świeże, zdrowe i lekkie. Tak więc od tamtej pory zmieniłam zdanie o kuchni staropolskiej :)

henryk
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: henryk » 10 gru 2017, 15:27

Za dużej filozofii tutaj nie ma - jak chcę dobrze zjeść to idę do restauracji. Nie tylko dlatego, że nie potrafię dobrze gotować - szkoda mi także czasu na stanie przy garach i denerwowanie się, że coś może pójść nie tak.Jest jedna restauracja Stary Mokotów, gdzie można zjeść naprawdę dobrze i to za rozsądne pieniądze.

Wiera
Amator
Amator

Post autor: Wiera » 11 gru 2017, 01:00

Szczerze mówiąc raczej rzadko kupuję jedzenie przez internet. Zwykle jesli już to sa to jakieś ekologiczne albo wegańskie produkty, czy superfoods, które ciężko znaleźc w sklepach stacjonarnych. Nie wyobrażam sobie na przykład, że miałabym kupować pasztet przez internet. Jakoś nie widzę w tym sensu. Wolę wyjść do sklepu, bo to przynajmniej pozwala mi się ruszyć z domu.

dobi
Amator
Amator

Post autor: dobi » 15 gru 2017, 17:24

ja uwielbiam na kanapki ser żółty Hochland kuurcze jaki to pyszny dodatek do kanapki, częśto tez z tym serkiem robię zapiekanki, no rewelacja !

alicyjka
Amator
Amator

Post autor: alicyjka » 19 gru 2017, 12:03

Ja moze wymyslam ale jakis czas temu poczytalam o zdrowej zywnosci i trafilam na wpis o ekologicznych produktach opartych na bio certyfikatach.. postanowilam sprobowac i przerzucilam cala rodzine na zdrowe jedzenie.. co sie okazalo? czujemy sie lepiej, posilki sa bardzo dobre i zroznicowane, organizm tez pracuje lepiej... oczywiscie gdy jest moja pora gotowania to ja nie mam problemu ale gdy maz ma pichcic to idzie na latwizne i zamawia posilki z macro bios baru :D wygodnis jeden.. wczeniej myslal ze sie nie zorientuje ale ja durna nie jestem haha.. a prawda taka ze posilki maja zdrowe i smaczne wiec w sumie nie robilam szumu o to :P

Leonka
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Leonka » 08 sty 2018, 17:17

Uwielbiam dobre jedzenie ale chciałam co nie co zmienić w moim menu, aby posiłki stały się bardziej zdrowe. Co sądzicie o tym poradniku https://portaldlazdrowia.pl/12-krokow-z ... ho-europe/ ? Napisany solidnie, zawiera proste słowa, które są dla mnie zrozumiałe, a dwanaście zasad wyglądają na bardzo proste do zrozumienia, dzięki bez problemu wiedziałabym co mam robić. Stosował się ktoś do nich i może powiedzieć coś na temat skutków ?

DanielaMT77
Amator
Amator

Post autor: DanielaMT77 » 09 sty 2018, 09:31

Ja jak szukam dobrego jedzenia to nie patrze na to czy to jest jakieś fit jedzenie czy też bezglutenu :D mnie i moją rodzine na szczęscie ta mode nie dopadła dlatego też mamy bardzo podobne preferencje gdy wybieramy sie na obiad na miasto ;) Naszym ulubionym daniem jest burger wołowy road american restaurant Jeżeli jeszcze nie próbowaliście to polecam tą restauracje we Wrocławiu. Prawdziwa amerykańska kuchnia

sebe
Amator
Amator

Post autor: sebe » 09 sty 2018, 13:39

Ostatnio jak byłem u mojej siostry poczęstowała mnie upieczonymi przez nią ciasteczkami. Najpierw podszedłem do tego trochę niepewnie ale ostatecznie się skusiłem i były pyszne. Nie wiem gdzie ona przez te wszystkie lata chowała te swoje zdolności ale miała rację bo cały czas bym ją prosił by coś dla mnie piekła. Pytałem ją nawet o przepis żebym mógł go podrzucić mojej dziewczynie i powiedziała,że pomysł wzięła z tego artykułu http://www.kobiety.pl/fit/ciasteczka-do-100-kalorii Dzielę się bo naprawdę warto spróbować zrobić je samemu:)

jjusti18
Mistrz
Mistrz

Post autor: jjusti18 » 22 sty 2018, 14:15

A gdzie najczęściej kupujecie owoce? Ja przyznam się, że od jakiegoś czasu szukam po internecie jakiś sprawdzonych gospodarstw gdzie będę mogła kupić owoce zdrowe,a nie nafaszerowane chemią. Ostatnio nawet udało mi się znaleźć taką firmę http://www.borowki.info.pl . Posiadają oni ogromną plantację najróżniejszego gatunku borowików amerykańskich. Myślę, że chyba wypróbuje ich owoce.

piniooreek
Laik
Laik

Post autor: piniooreek » 09 lut 2018, 20:08

Jeśli o mnie chodzi to najlepszą opcją jest kupowanie gotowych produktów z firmy http://www.primavika.pl/ . Na ich stronie internetowej możecie zobaczyć ile oni sprzedają pysznych i ciekawych rzeczy. Uważam, że to naprawdę jest najlepsza opcja, lepsza niż cateringi :)

Bolooka
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Bolooka » 12 lut 2018, 13:13

Dobre jedzenie to moim zdaniem przede wszystkim zdrowe jedzenie. Tutaj https://prozdrowotny.pl/ sobie zerknijcie na produkty z tzw. zdrowej żywności. Wiadomo, że czasami każdemu zdarzy się 'zgrzeszyć' ale jednak żeby być zdrowym, dobrze się czuć i dobrze wyglądać - trzeba jeść zdrowo.

ankaf
Mistrz
Mistrz

Post autor: ankaf » 12 lut 2018, 13:23

Dobre jedzenie to dobrze przyrządzone jedzenie. Ja w kuchni zawsze używam przypraw.

Tango3
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Tango3 » 12 lut 2018, 18:26

Ja raz po raz lubię zjeść coś naprawde ekstra. Moim ulubionym przysmakiem jest sushi. Nie umiem go zrobić więc pozostaje kupno gotowego sushi. Ostatnio odkryłam nową miejscówkę z sushi http://www.mizumisushi.pl/dostawa/ . Co najlepsze - można zamówić z dowozem!

ZosiaJan
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: ZosiaJan » 25 lut 2018, 18:33

W dzisiejszych czasach restauracje coraz częściej starają się sprzedawać nie tylko jedzenie, ale także pobyt w fantastycznym miejscu. Dlatego też wiele z nich korzysta z oferty strony https://dominova.com.pl/stoly-do-restauracji i zaopatruje swoje restauracje w nowe stoły, często designerskie, takie które podobają się klientom i sprawiają, że klienci chętnie do nich wracają. Warto kupować na Dominova.com.pl, to się po prostu opłaca.

asia3939
Stylista
Stylista

Post autor: asia3939 » 26 lut 2018, 04:14

ja jestem wielką fanką frytek i bardzo często powstrzymuję się od tego, aby nie jeść ich za dużo. Bardzo lubię też te od Aviko, a teraz jeszcze dodatkowo mam szansę dzięki nim wygrać jakąś nagrodę. Wystarczy, że tylko pójdę po nie do sklepu, pobiorę aplikację Aviko Benefits i tam będę sobie wszystko dodawała, jeśli uda mi się jeszcze coś kupić. Uzbieram sobie punkty, a potem wymienię je na nagrody. A jak będzie mi ich brakowało to połączę je sobie wspólnie ze znajomymi.

Waraga
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Waraga » 27 lut 2018, 08:58

W Krakowie śmiało polecam restaurację Biała Róża: http://restauracjabialaroza.pl/. Polecam zapoznać się z opisem i menu. Serwują głównie dania kuchni regionalnej. Restauracja znajduje się w samym centrum więc nie będzie problemów z dotarciem.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków