Stawy ;/

Piszcie o czym chcecie
Merida
Stylista
Stylista

Stawy ;/

Post autor: Merida » 13 kwie 2016, 18:56

Mam problem z bólem stawów podczas biegania. Szczególnie mnie bolą gdy biegam interwały. Czy znacie może jakiś domowy sposób na pozbycie się tego bolesnego problemu ? A może miacie jakieś doświadczenie z używaniem suplementów diety, które wspomagają stawy np arthroblock forte?

dylan
Mistrz
Mistrz

Re: Stawy ;/

Post autor: dylan » 19 kwie 2016, 12:53

W młodym wieku to jeszcze może pomóc.

Ptaszek
Amator
Amator

Post autor: Ptaszek » 20 gru 2016, 19:51

Wiele osób z podobną dolegliwością zastanawia się nad tym, co na ból stawów jest najlepsze. Ciężko im normalnie funkcjonować, ponieważ często każdy stawiany przez nich krok oznacza często nieprzyjemny ból. Dziś mają one o tyle łatwiej, ponieważ w internecie można przeczytać wiele na ten temat. O rozwiązaniach, które pozwolą zaznać ulgę w przypadku bólu stawów, można przeczytać m.in. tutaj: https://rozruszajstawy.pl/. Myślę, że warto spróbować zastosować się do tych rad.

eni
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: eni » 21 gru 2016, 23:30

Preparat o który wspominasz jest polecany również dla osób w wieku starszym.
Poniżej pełne informacje na jego temat:
https://centrumodzywek.net/ochronastawo ... 1505-.html

adamkopiec
Amator
Amator

Post autor: adamkopiec » 04 sty 2017, 10:20

Ze trzy lata temu miałem podobny problem, po stosowaniu różnych specyfików trafiłem na preparat Hyalutidin. Trochę kosztuje ale dopiero po zastosowaniu tego suplementu odczułem ulgę..

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Post autor: beatrycze » 04 sty 2017, 15:09

A co to jest? Suplement? Nie lepszy jednak jakiś lek?

Wiki555
Amator
Amator

Post autor: Wiki555 » 18 sty 2017, 12:54

Merida pisze:Mam problem z bólem stawów podczas biegania. Szczególnie mnie bolą gdy biegam interwały. Czy znacie może jakiś domowy sposób na pozbycie się tego bolesnego problemu ? A może miacie jakieś doświadczenie z używaniem suplementów diety, które wspomagają stawy np arthroblock forte?
Leki na ból ktory powraca podczas biegania to nie jest dobre rozwiązanie. Moim zdaniem lepiej odwiedź lekarza, możesz też rozejrzeć się za gabinetem rehabilitacji. Mogę polecić Ci gabinet http://rehapro.com.pl/ w Krakowie. Może póki co odpuść troche bieganie, ćwicz sobie coś innego lrzejszego dla nóg bo łatwo sobie krzywde zrobić.

makówka
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: makówka » 25 sty 2017, 20:46

Nie lecz się na własną rękę, koniecznie idź do lekarza. Być może to tylko jakieś przeciążenie, ale problem może być o wiele bardziej poważny. Warszawiakom polecam mojego ortopedę dr Sebastiana Janiczka, przyjmuje w Ober Clinic w centrum. Moje kolana doprowadził do normy, nie obyło się bez bolesnych zastrzyków, ale naprawdę pomogło. Świetny lekarz, wybadał mnie jak żaden inny specjalista wcześniej.

Oliwa
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: Oliwa » 27 sty 2017, 19:40

Moja ciocia ostatnio miała problem ze stawami ale większy chyba z włosami (poleciłam jej ten oto produkt na porost włosów). Po dwóch tygodniach czekania pojawiły się pierwsze efekty :)

Siska
Amator
Amator

Post autor: Siska » 31 sty 2017, 15:58

makówka pisze:Nie lecz się na własną rękę, koniecznie idź do lekarza. Być może to tylko jakieś przeciążenie, ale problem może być o wiele bardziej poważny. Warszawiakom polecam mojego ortopedę dr Sebastiana Janiczka, przyjmuje w Ober Clinic w centrum. Moje kolana doprowadził do normy, nie obyło się bez bolesnych zastrzyków, ale naprawdę pomogło. Świetny lekarz, wybadał mnie jak żaden inny specjalista wcześniej.
Też uważam że nie ma co leczyć się na własną rękę. Na stawy najlepsza jest fizjoterapia no musisz troszkę ograniczyć aktywny styl życia.

fryzjerek404
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: fryzjerek404 » 01 lut 2017, 14:20

Kurcze moja mama ma duże problemy ze stawami ;/

Awatar użytkownika
dlugowlosa1
Mistrz
Mistrz

Post autor: dlugowlosa1 » 15 mar 2017, 09:39

Ja też jestem zdania, że wizyta u lekarza jest w tym wypadku niezbędna. Nie wiadomo, co siedzi w tych stawach i powoduje ciągły ból .Polecam Ci umówić się na wizytę do świetnego fachowca, doktora Sulewskiego przyjmującego w Poznaniu, który ma doświadczenie nawet w najbardziej skomplikowanych zabiegach jak endoprotezoplastyka stawu śródstopno-paliczkowego, o czym możesz przeczytać na ortopedia.poznan.pl/#Zabiegi%20ortopedyczne. Cechuje go przede wszystkim wielki profesjonalizm i poważne podejście do każdego, nawet najmniejszego problemu. Leczyła się u niego moja mama i dzisiaj to ja za nią nie nadążam.

lonka
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: lonka » 31 maja 2017, 06:25

Wizyta u lekarza i prawidłowa diagnoza to w ogóle podstawa. Bez tego przecież nie można przeprowadzić ani leczenia ani ewentualnej rehabilitacji. Miałam ten problem i wiem że te zabiegi które mamy na NFZ to o wiele za mało żeby poczuć poprawę. Dopiero kiedy dokupiłam w Natural Medical zabiegi magnetoterapii poczułam wyraźną poprawę, ale nie ma co się dziwić te zabiegi zaleca się też sportowcom w przypadku kontuzji.

slowik12
Laik
Laik

Post autor: slowik12 » 19 lip 2017, 10:45

Łatwo uszkodzić sobie stawy, wiem po sobie :/ Co prawda nie skrzywdziłem się aż tak bardzo, ale jednak potrzebowałem pomocy farmakologicznej i szczerze mówiąc wybór odpowiedniego suplementu mnie przytyłoczył - ale kumpel pordzucił mi bloga http://preparatystawy.pl i samemu sobie wszystko przeczytalem i ogarnąłem. Lekarza i tak odwiedziłem, ale powidział, że przez szybką reakcję z mojej strony nie doprowadziłem do jakichś większych zniszczeń

sienna_081
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: sienna_081 » 19 lip 2017, 22:26

Niestety nie znam za bardzo domowych sposobów na stawy. Sama stosowałam kiedyś tabletki z kolagenem, które naprawdę mi pomogły. Można je znaleźć w internecie: https://aptekaprima24.pl. Takie tabletki można dostać bez recepty i nie są one szkodliwe dla zdrowia czy niebezpieczne. Ale jeśli masz wątpliwości to warto zapytać się specjalisty co można na to poradzić.

Chitoge
Mistrz
Mistrz

Post autor: Chitoge » 20 lip 2017, 08:13

Może wypadałoby pójść z tym do lekarza? Zamiast leczyć objawy, trzeba byłoby zacząć myśleć o przyczynach

ZosiaJan
Mistrz
Mistrz

Post autor: ZosiaJan » 05 lut 2018, 20:46

Nie wiem jak wy kochani, ale ja ostatnio znalazłam bardzo fajny artykuł odnośnie tego jaki wpływ ma odpowiednio dobrana dla człowieka dieta na jego stawy. Ja na przykład po przeczytaniu artykułu ze strony http://ruszajpozdrowie.pl/dieta-nie-tyl ... -na-stawy/ już wiem, czego nie powinnam jeść jeśli chcę, żeby moje stawy służyły mi przez całe moje życie.

anitkaa
Laik
Laik

Post autor: anitkaa » 06 lut 2018, 07:22

Dieta na ból stawów jest skuteczna ale chyba tylko wtedy jeśli te problemy dopiero sie zaczynaja, a nie jesli to juz trwa dlugi okres czasu mam racje? Te schorzenie nie leczone wymaga potem pomocy lekarza sama dieta sie nie wyleczy.

stalowa
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: stalowa » 21 lut 2018, 14:26

Może po prostu jakaś odpowiednia rehabilitacja będzie w stanie pomóc? Ja chodziłam z kręgosłupem do centrum medycznego http://cmsf.pl/ i pomogli mi momentalnie, mają dobrych specjalistów zajmujących się rehabilitacją i nowoczesny sprzęt medyczny

Tango3
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Tango3 » 23 lut 2018, 21:04

Możliwe, że to jakiś stan zapalny. Chyba, że po kontuzji masz ból stawów lub ewentualnie z przeciążenia. Przy dolegliwościach stawów bardzo dobrze sprawdza się magnetoterapia. Zabiegi magnetoterapii łagodzą obrzęki oraz ból, pomagają regenerować tkanki oraz powodują lepsza przyswajalność tlenu. Aparat możesz kupić do użytku domowego. Sklep z aparatami do magnetoterapii Bardomed oferuje szeroki wybór urządzeń w przystępnych cenach.

opusia90
Stylista
Stylista

Post autor: opusia90 » 24 lut 2018, 18:20

W zeszłym roku miałam straszne problemy z kolanem. Uprawiam aktywnie różnego rodzaju sporty i niestety niefortunnie podczas biegu się przewróciłam co poskutkowało naderwaniem więzadła i zwichnięciem rzepki :/ Miałam dwie artroskopie,a potem kilkumiesięczną rehabilitację u p. Agnieszki Sadurskiej z bydgoskiego Athleticomed, ale w końcu powróciłam do sportu. Kolano jednak jest cały czas osłabione dlatego korzystam z treningu medycznego dla profilaktyki.

Diggi
Laik
Laik

Post autor: Diggi » 25 lut 2018, 00:43

Ja na ból stawów używam maści rozgrzewających, zazwyczaj pomagają po 30 min

ZosiaJan
Mistrz
Mistrz

Post autor: ZosiaJan » 27 lut 2018, 13:16

Na kolano i rzepkę niestety maści rozgrzewające nie działają... Tutaj potrzebna jest już porządna orteza, albo jakiś stabilizator na rzepkę i kolano. Dlatego postanowiłam sobie ostatnio kupić ortezę ze strony http://sporlastic.pl/sklep/stabilizator ... porlastic/ i powiem wam, że to naprawdę pomaga. Odkąd w niej chodzę, czuję się dużo lepiej, ból ustał :)

kinia744
Mistrz
Mistrz

Post autor: kinia744 » 28 lut 2018, 18:53

Tez miałam podobny problem - mocne i regularne bóle stawów, po wizycie u lekarza przepisał mi https://eapteka.pl/biolevox-ha-kwas-hia ... 42biolevox ampułki z kwasem hialuronowym. Stosuję je drugi tydzień i już widzę poprawę więc chyba są skuteczne.

KasiaP
Laik
Laik

Post autor: KasiaP » 28 lut 2018, 20:57

Mnie też ostatnio bolą stawy...

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków