Jak radzicie sobie z zaparciami u dzieci?

Piszcie o czym chcecie
arielka
Czeladnik
Czeladnik

Jak radzicie sobie z zaparciami u dzieci?

Post autor: arielka » 13 lis 2016, 18:05

Co jakiś czas mamy taki problem z naszą ośmioletnią córką, że pojawiają się u niej zaparcia. Przeglądam informacje na ten temat w internecie i znalazłam ciekawą stronkę http://no-spa.pl/07_article_zaparcia_u_dzieci.html. Zastanawiam się tylko, czy nospa jest odpowiednia dla 8-letniej dziewczynki.Co myślicie?

dylan
Mistrz
Mistrz

Re: Jak radzicie sobie z zaparciami u dzieci?

Post autor: dylan » 16 lis 2016, 14:27

Teraz jest dużo specyfików dla dzieci na takie problemy.

Hatice
Amator
Amator

Post autor: Hatice » 29 lis 2016, 17:09

Z ośmioletnim dzieckiem pewnie można sobie jakoś poradzić za pomocą leków z apteki albo może dawać śliwki, jabłka do jedzenie, dużo ciepłej wody do picia.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2017, 01:31 przez Hatice, łącznie zmieniany 1 raz.

lonka
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: lonka » 27 sty 2017, 14:41

Na zaparcia u dzieci i niemowląt najlepszy jest dicopeg junior, dla dorosłych dicopeg 10g, bardzo szybko usuwa problem i nie wchłania się w przewodzie pokarmowym

Wiera
Amator
Amator

Post autor: Wiera » 20 lut 2017, 01:53

A biegunka u niemowlaka? Jest na to jakiś skuteczny sposób? Czytałam gdzieś, że trzeba podawać elektrolity. Chyba tu https://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/b ... -niemowlat A czy są jakieś leki dla takich małych dzieci, które mogą jeszcze pomóc?

Awatar użytkownika
dlugowlosa1
Mistrz
Mistrz

Post autor: dlugowlosa1 » 22 lut 2017, 13:13

ja bym je zabrała do lekarza, na pewno pomoże.

szopek
Amator
Amator

Post autor: szopek » 12 cze 2017, 15:18

u nas jak tylko pojawiają się problemy brzuszkowe to podaję synkowi dicopeg junior bardzo szybko ale najwazniejsze ze nie gwałtownie pozbywamy się problemu

małgonia
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: małgonia » 31 gru 2017, 19:31

szopek pisze:u nas jak tylko pojawiają się problemy brzuszkowe to podaję synkowi dicopeg junior bardzo szybko ale najwazniejsze ze nie gwałtownie pozbywamy się problemu
dokładnie, u nas lekarz też zalecił przyjmowanie mojemu maluszkowi ten dicopeg junior. Jest on wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach, nie podrażnia błony śluzowej i jest wydalany z kałem w niezmienionej formie.

Drajwer22
Laik
Laik

Post autor: Drajwer22 » 05 sty 2018, 08:20

Nigdy nie miałem jeszcze do czynienia z biegunką u dzieci, ale u siebie zawsze stosuję napar z siemienia lnianego. Można dokładniej o tym poczytać tutaj http://8wfz.pl/na-trawienie-by-wygrac-z ... ladkowymi/. Wydaje mi się, że jest to dobry sposób na zahamowanie biegunki i mało inwazyjny :)

belmondo
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: belmondo » 17 maja 2018, 18:16

Dziwi mnie fakt, że jeszcze nikt tutaj nie wspomniał o blogu http://www.wystarczytakniewiele.pl/czes ... -wywoluje/ teraz jest przecież bardzo popularny w tematach medycznych i z dnia na dzień zyskuje nowych fanów.

wacikowa
Amator
Amator

Post autor: wacikowa » 19 lip 2018, 19:23

Zaparcia nie są takie straszne, bardziej moje dziecko męczą biegunki, które lubią się pokazywać co jakiś czas. Ale już wiem, że w tym momencie co zrobić by szybko minęły :) dziecko często nie ma siły i kiepsko się czuje, ale to wyniki utraty wody i elektrolitów, nie daję jemu do picia samej zwykłej wody, tylko specjalistyczny środek Orsalit

dergy
Amator
Amator

Post autor: dergy » 19 lip 2018, 22:01

jak moje maleństwo skończyło 8 lat, to nadal miało problemy z zaparciami, to oprócz diety, lekarka kazała podawać Jasiowi intestę http://intesta.pl z maslanem sodu, myślałam początkowo ze mu nie pomoże, ale bardzo szybko zauważyliśmy różnice i mały już nie ma zaparć i nie płacze na toalecie

Mirka767
Laik
Laik

Post autor: Mirka767 » 24 lip 2018, 17:45

Ja również polecam preparaty z maślanem sodu, jeszcze kiedyś mi lekarz o tym wspominał jak byłam w Polsce na urlopie. Moja córka chyba odziedziczyła po mnie nadwrażliwe jelita i skłonność do zaparć. A niestety nie chcialam dawać jej radykalnych środków. Obie stosujemy Intestę jej daje raz dziennie ja łykam po dwie.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków