Antykoncepcja - plastry

Piszcie o czym chcecie
ol123
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Re: Antykoncepcja - plastry

Post autor: ol123 » 17 paź 2017, 15:40

moim zdaniem powinnas zapytac lekarza.

baklazan
Amator
Amator

Post autor: baklazan » 14 lis 2017, 12:45

ja byłam u lekarza i własnie lekarka przepisała mi vines, ze względu na mała ilość hormonów no i robiąc badania, lekarka stwierdziła,że taka ilość najbardziej będzie mi odpowiadać :)

rympalanna
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: rympalanna » 02 lut 2018, 12:22

najlepiej jak kolezanka sie wybierze do lekarza ginekologa i jej przypisze odpowiednie metody antykoncepcji :)

zastrzyk hormonalny podobno jest skuteczny i ma swoje zalety i wady ale osobiscie nie probowalam :D

Za – zastosowaniem zastrzyku antykoncepcyjnego

skuteczność jak w przypadku innych nowoczesnych form antykoncepcji bliska 100%
niwelowanie bolesnych krwawień przez min. 3miesiące
działanie zastrzyku jest natychmiastowe
jednorazowa wygoda – brak konieczności codziennej pamięci o antykoncepcji
możliwość stosowania podczas karmienia piersią

Przeciw – zastosowaniu zastrzyku

niemożliwość zrezygnowania przez okres trzech miesięcy z antykoncepcji
dość duże ograniczenia dla kobiet chcących go zastosować
możliwe zaburzenia na podłożu sercowym
przy powikłaniach ograniczona zdolność płodności (w skrajnych przypadkach do roku czasu po zastosowaniu)

może któraś stosowała taka metode i zechce sie pochwalic jak to wyglada?

kinia744
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: kinia744 » 03 lut 2018, 14:58

Ja z kolei miałam inny problem - mój mąż miał zaburzenia płodności i mimo że staraliśmy się o dziecko dwa lata nic nie dawało rezultatów. Dopiero po tym jak zaczął przyjmować profertil 180 kapsułek które zapisał mu lekarz sytuacja poprawiła się. Teraz znów się staramy i mamy większe szanse.

lonka
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: lonka » 04 lut 2018, 10:29

ja miałam plastry ale krwawienie mi się zatrzymało i ginekolog zmieniła mi rodzaj antykoncepcji na tabletki belara, jest jak na razie w porządku, jedyne co to trzeba pamiętać żeby brać je regularnie ale już przywykłam do tego

Anna_Tomala_84
Amator
Amator

Post autor: Anna_Tomala_84 » 09 mar 2018, 12:24

Najlepiej antykoncepcję skonsultować z ginekologiem. Ja postawiłam na tabletki dzięki ginekologu z http://www.rzeszow.pro-familia.pl/oddzialy/ginekologia/ i wszystko od samego początku było w jak najlepszym porządku.

dergy
Amator
Amator

Post autor: dergy » 15 mar 2018, 12:46

sporo informacji zawiera stronka http://antykoncepcjanamiare.pl/antykonc ... -na-miare/ dzięki której tak naprawdę dowiemy się co zrobić w bardzo problematycznych sytuacjach i dla kogo jest antykoncepcja :)

Jaro1
Laik
Laik

Post autor: Jaro1 » 14 maja 2018, 17:42

Od dawna zmagam się z rozlicznymi problemami związanymi z hormonami. Bardzo rzadko mam okres. Ostatnio w internecie natknęłam się na lek inofem. Postanowiłam nabyć opakowanie na start i sprawdzić. Już po kilku pudełkach poczułam się pozytywniej i moje miesiączki rozpoczęły systematycznie powracać do prawidłowego stanu. Byłam podekscytowana. Promuję Inofem.pl.

Paszczak
Stylista
Stylista
Kontaktowanie:

Post autor: Paszczak » 18 maja 2018, 05:18

Ja bym nie ryzykował z plastrami. Czemu nie używać sprawdzonych prezerwatyw? Tutaj masz dobrą stronę akurat http://xn--wiat-prezerwatyw-nbd.pl/ na ten temat.

miśka22
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: miśka22 » 22 maja 2018, 07:57

Wiecie, że antykoncepcja nigdy nie jest w 100% skuteczna? Niezależnie od stosowanej metody. A ciąża, która nie była planowana to niejednokrotnie tragedia. Dlatego dobrze, że można teraz kupić tabletki poronne online - taką fachową pomoc na Girlinneed można otrzymać.

kocykowa
Laik
Laik

Post autor: kocykowa » 22 maja 2018, 20:16

miśka2 sory ale gadasz głupoty... te tabletki to wcale nie jest najlepsze rozwiazanie... rbi burze hormmonow w organizmie i to nikomu na dobre nie wychodzi.. A antykoncepcja hormonalna jesli jest stosowana systematycznie i zgodnie z ulotka to jest bezpieczna. Np takie tabletki, brane o stalej porze, nie zapominanie o nich, pilnowanie sie w razie biegunki lub wymmiotow gdy wystapia przed uplywem 4 godzin od przyjecia pigulki (nalezy przyjac dawke uzupelniajaca), rozpoczecie nowego blistra w odpowiednim czasie nie dzien przed i dzien po itp itd to pelne zabezpieczneie przed ciaza. Poczytaj sobie np tutaj http://antykoncepcjanamiare.pl/jak-skut ... ncepcyjne/ o wskazniku pearla

Orijana
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Orijana » 02 cze 2018, 12:19

Nie wszyscy mogą przeprowadzać kuracje hormonalne, a szkoda, bo w wielu przypadkach jest to dobre rozwiązanie.
Pamiętajcie przy wizycie u ginekologa, ze raz na trzy lata macie prawo do cytologii z NFZ. Choć jeśli możecie róbcie ją co roku, bezpieczniej. Mozecie o sensowności robienia badań poczytać tutaj https://kobiecosc.info/czesto-robic-cytologie/ Wiele kobiet nie ma świadomości po co wykonuje sie top badanie.

genta
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: genta » 04 cze 2018, 21:09

Ja obecnie jestem na etapie poszukiwań dobrego lekarza. Jacy ginekolodzy w Warszawie są godni polecenia? Znacie kogoś takiego?

elatrybik
Amator
Amator

Post autor: elatrybik » 04 cze 2018, 22:15

Chemia i hormony zawsze pozostawią ślad w organiźmie i prędzej czy później to wyjdzie

Tango3
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Tango3 » 16 lip 2018, 10:05

Fakt, takie plasty sa skuteczne - ale takze nie daja przeciez 100% skutecznosci - nic tak naprawde nie daje (no oprocz wazektomii:P). Dlatego wg mnie dobrze, ze jest tabletka dzień po - bowiem w razie 'wpadki' - zawsze mozna w ten sposob sie ratowac. Wiadomo - nie jest to forma codziennej antykoncepcji, ale dobrze, ze mamy taki wybor - takie jest moje zdanie.

asia3939
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: asia3939 » 15 sie 2018, 18:37

Bardziej skuteczne i wygodne wydają mi się implanty podskórne antykoncepcyjne. Takie implanty podskórne antykoncepcyjne są wygodne w użyciu i starczają na długo. Na stronie: http://premium-medical.pl/strefa-kobiet ... dla-kobiet oferuje się klinika, która zajmuje się zakładaniem takich implantów podskórnych antykoncepcyjnych.

wiola438
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: wiola438 » 20 sie 2018, 08:43

A czytała któraś z Was jakieś statystyki dotyczące płodności po zakończeniu stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych? Gdzieś obiło mi się o uszy, że płodność może być zmniejszona i to nawet bardzo. Wiem, że są kliniki jak Polmedis, gdzie w razie problemów można skorzystać z zabiegu in vitro. I dla wielu osób to swoiste wybawienie. Ale chciałabym po prostu wiedzieć jak to jest.

BlackAndWhite
Laik
Laik

Post autor: BlackAndWhite » 20 sie 2018, 14:11

mnie to nie przekonuje...

andromeda
Amator
Amator

Post autor: andromeda » 13 wrz 2018, 14:05

Mnie też nie, moja siostra zaszła w ciążę tuż po odstawieniu tabletek a ginekolog dla bezpieczeństwa zalecała jej odczekać 1-2 cykle po tabletkach vines, hahaha więc nikt mi nie powie że tabletki antykoncepcyjne zmniejszają płodność, płodność mogą zmniejszać choroby i wiek tzn jeśli przez 10lat się zabezpieczałaś to załóżmy jesteś po 30stce a wtedy już płodność u kobiet raczej spada, im później rodzisz pierwsze dziecko tym masz mniejsze szanse na ciążę.

Zofia90
Mistrz
Mistrz

Post autor: Zofia90 » 22 paź 2018, 14:25

alicyjka pisze:
06 sie 2017, 21:18
ja zrecydowanie jestem cala soba za tabletkami.. plastrow probowalam ale mialam straszne zaburzenia miesiaczek a zdarzalo sie ze nawet zanikaly calkiem, teraz jestem na tabletkach belara juz przeszlo pol roku i na szczescie wszystko mi sie ustabilizowalo, okres regularny co do dnia, brak PMS i lepsza cera :)
O, właśnie coraz więcej słyszę, że akurat takiego rodzaju antykoncepcja ma takie swoje interesujące „efekty uboczne”. Najbardziej interesuje mnie oczywiście to uśmierzanie zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Cóż, ja jak na razie radzę sobie za pomocą tabletek z mniszka niepokalanka i wspomagam to odpowiednią dietą i ćwiczeniami (dieta hormonalna naprawdę dużo daje w tym temacie). Tutaj można więcej o tych sposobach sobie poczytać: http://www.castagnus.pl/ . Polecam, bo jak do tej pory w moim przypadku działa świetnie : ).

stalowa
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: stalowa » 12 lis 2018, 11:40

też kiedyś chciałam plastry ale stanęło na tabletkach

katia
Laik
Laik

Post autor: katia » 12 lis 2018, 13:01

Ja też mam tabletki - vines i na nic innego bym ich nie zamieniła, przyzwyczaiłam się już do tego schematu dawkowania i nie mam problemu z pamiętaniem o ich przyjmowaniu regularnym o stałej porze

alutka90
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: alutka90 » 26 lis 2018, 22:01

Zanim podejmiesz decyzję o sposobie antykoncepcji udaj się do dobrego lekarza ginekologa. Należy przeprowadzić badania, takie jak cytologia, USG czy oznaczenie poziomu hormonów. Takie badania to podstawa przed wyborem metody antykoncepcji. Dobry specjalista w czasie rozmowy wyjaśni jakie są plusy i minusy każdej z metod. Razem wybierzecie odpowiednią dla Ciebie. Szukaj zatem takiego lekarza, który niczego nie zaniedba w tej kwestii. Ja polecam http://doktorginekolog.pl/ w Gdańsku. Sama chodzę do tego gabinetu wiem, że można ufać doktorowi.

belmondo
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: belmondo » 27 lis 2018, 21:29

Temat ten został również poruszany na blogu http://www.mamopedia.pl/potowki-u-niemo ... ie-pozbyc/ sprawdź ich artykuły, bo moim zdaniem są pisane bardzo racjonalnie.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków