Strona 1 z 1

Nowotwór i dieta

: 27 lis 2016, 03:22
autor: Vurla
Myślicie, że jak się ma raka, to można albo trzeba stosować jakąś dietę? Czy dotyczy to tylko czasu zanim się zachoruje? W ogóle są jakieś wskazania co do odżywiania w czasie takiej choroby? Pytam, bo moja ciocia ma glejaka i naczytałam się gdzieś, że można żywieniem odpowiednim wspomóc leczenie.

Re: Nowotwór i dieta

: 28 lis 2016, 16:47
autor: Hatice
Poczytaj sobie te artykuły https://www.nestlehealthscience.pl/zarz ... ologicznej Przekonasz się, że dieta w chorobie nowotworowej ma kluczowe znaczenie dla procesu leczenia, dla wyjścia z choroby i dla odzyskania sił po zakończeniu leczenia. Niestety, najczęściej chemioterapia, a także radioterapia bardzo zaburzają funkcje organizmu i powodują zanik apetytu. Ale i na to są sposoby, o których też możesz się dowiedzieć z w/w artykułów.

Re: Nowotwór i dieta

: 29 lis 2016, 17:12
autor: Vurla
Dzięki.

Re: Nowotwór i dieta

: 02 gru 2016, 14:56
autor: Catherine_82
Takich informacji powinien udzielić ci lekarz, ale ja uważam że powinno się stosować dietę, która wspomaga leczenie

Re: Nowotwór i dieta

: 12 lut 2018, 03:35
autor: Zofia90
Jeśli cierpicie na jakiś nowotwór, to zwróćcie uwagę na odpowiednią suplementacje a także na produkty spożywcze, które kupujecie. Mój wujek miał raka, lekarz przepisał mu dużo suplementów, wujek zaczął kupować w tym sklepie https://zakreconysloik.com.pl/ większość produktów spożywczych. Nie wiem w jak dużym stopniu przyczyniło się to do wygranej z rakiem, ale według lekarza na pewno te zmiany w diecie miały duże znaczenie.

Re: Nowotwór i dieta

: 12 maja 2018, 21:13
autor: belmondo
Bardzo dużo informacji o dietach jest na blogu http://www.joujou.pl/ostroznie-z-farbowaniem-brwi/ to blog poświęcony zdrowemu stylowi życia, wszystko jest fajnie opisane w artykułach, dzięki czemu wiadomo jak się odżywiać i jakie sporty uprawiać

Re: Nowotwór i dieta

: 12 maja 2018, 21:50
autor: Toldos
Wydaje mi się, że należy przede wszystkim unikać słodyczy i cukrów

Re: Nowotwór i dieta

: 16 maja 2018, 23:49
autor: kinia744
Z pewnością dieta podczas leczenie jest bardzo ważna, jednakże nie najważniejsza. Trzeba pamiętać o tym, aby być pod opieką specjalistów. Chorując na nowotwór powiek warto skontaktować się z dr. Kęcikiem z http://www.profeelmed.pl specjalizującego się w chirurgii nowotworów powiek, a nawet ich rekonstrukcji. To bardzo ważne, aby korzystać z pomocy specjalistów (ich pomoc jest niezbędna).

Re: Nowotwór i dieta

: 25 maja 2018, 20:18
autor: Rose
Zdecydowanie będzie odgrywała bardzo bardzo wazną rolę. Tutaj fajnie o tym pisza https://www.wbienkowski.pl/medycyna-est ... dietetyka/ Moja dietetyczka zreszta wciaz mi powtarza ze tak naprawde odpowiednia dieta to i srodek na leczenie i na zapobieganie...