Jak polubić gotowanie? skąd czerpać pomysły na codzienne obiady?

Piszcie o czym chcecie
kinia744
Czeladnik
Czeladnik

Re: Jak polubić gotowanie? skąd czerpać pomysły na codzienne obiady?

Post autor: kinia744 » 16 cze 2018, 13:19

Najważniejsze według mnie to znaleźć sobie w gotowaniu coś, co będzie stanowiło wyzwanie. Moją bolączką zawsze było doprawianie. Zawsze albo coś przesoliłam, albo było za pikantne albo za kwaśne. Poszłam na łatwiznę i zaczęłam kupować gotowe mieszanki przypraw. Dopiero po czasie zorientowałam się, że to nie dało mi wcale satysfakcji. Wyrzuciłam wszystkie mieszanki i kupiłam cały zapas monoprzypraw z Knorra, bo wiedziałam, że to jest moja ulubiona marka i zaczęłam eksperymentować. Z czasem wychodziło coraz lepiej, ale najważniejsze jest to, że na nowo pokochałam gotowanie.

majka.mitrega
Stylista
Stylista

Post autor: majka.mitrega » 17 cze 2018, 14:06

Przy codziennym gotowaniu łatwo wpaść w rutynę.

fumzy
Laik
Laik

Post autor: fumzy » 17 cze 2018, 18:43

ja gotuję regularnie i jakoś samemu to po prostu polubilem

Tuni
Amator
Amator

Post autor: Tuni » 18 cze 2018, 09:13

Jeśli chcesz polubić gotowanie to koniecznie kup sobie porzadny, emaliowany szybkowar, który skróci czas gotowanie do minimum. Ja nie wyobrażam sobie gotować ziemniaków 30 minut. W moim szybkowarze gotuję je 5 minut.

miona
Amator
Amator

Post autor: miona » 18 cze 2018, 14:38

ja wczoraj chciałam zabrać się za planowanie posiłków. ale w pewnym momencie uświadomiłam sobie, że oprócz makaronu i ryżu, raczej nie mam pomysłów :P Muszę zacząć zbierać jakieś fajne przepisy, za Ciebie także trzymam kciuki

Iwonamalek2
Laik
Laik

Post autor: Iwonamalek2 » 22 cze 2018, 07:46

najłatwiej w sumie z blogów, w necie jest ich cała masa. Mozecie również zajrzeć na stronkę sklepu https://www.sklep.savpol.pl/packi/ i mysle ze zakup nowych akcesoriów i dekoracji cukierniczych na pewno dobrze wpłynie na waszą kuchnie. Ja coraz więcej piekę ciast i wychodzą mi nie tylko pyszniejsze ale i dużo ładniejsze.

MarekUl
Laik
Laik

Post autor: MarekUl » 22 cze 2018, 14:10

Bardzo dobrym pomysłem na czerpanie inspiracji jest właśnie przeglądanie blogów kulinarnych. Tutaj http://wladca-smaku.pl/zupy-stylu-wloskim/ masz artykuł o prostych zupach. Może warto od czegoś takiego zacząć?

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków