Najlepsze ciasto na wielkanoc

Piszcie o czym chcecie
danka88
Czeladnik
Czeladnik

Najlepsze ciasto na wielkanoc

Post autor: danka88 » 19 mar 2017, 11:13

Dziewczyny, zakładam ten wątek, bo ostatnio zaczęłam eksperymentować w kuchni, ale brakuje mi pomysłów, bo jednak wolę mieć sprawdzony przepis (np od Was )niż szukać po internecie

Polecicie coś?

Awatar użytkownika
eleonora
Czeladnik
Czeladnik

Re: Najlepsze ciasto na wielkanoc

Post autor: eleonora » 20 mar 2017, 09:44

danka88 pisze:Dziewczyny, zakładam ten wątek, bo ostatnio zaczęłam eksperymentować w kuchni, ale brakuje mi pomysłów, bo jednak wolę mieć sprawdzony przepis (np od Was )niż szukać po internecie

Polecicie coś?
Jeśli masz przepis to spokojnie upieczesz każde ciasto. Sama szukam najczęściej właśnie w sieci a nie w książkach kucharskich ( mam wrażenie,że w niektórych książkach kucharskich są dziwne przepisy, które nie zostały sprawdzone przez każdego.....).

Na święta proponuję upiec tradycyjny mazurek orzechowy - mój ulubiony ( moja tradycja to coroczne pieczenie mazurka).

Mazurek jest prosty, przy tym każdy go polubił.
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.

dyso
Laik
Laik

Post autor: dyso » 29 mar 2017, 09:05

A ja nie przepadam za pieczeniem - z rodziną wyjeżdżamy na Wielkanoc do Ośrodka Wypoczynku Odys :) Mają bardzo fajne pakiety wielkanocne 2017, włącznie z wyżywieniem :)

fiona45
Laik
Laik

Post autor: fiona45 » 08 kwie 2017, 12:49

Moim zdaniem pyszna i łatwa jest babka i ja taką co roku robię w dwóch wersjach z makiem i bez. Fajne takie propozycje można znaleźć na: https://www.przepisy.pl/blog/jak-zrobic ... ielkanocna . Łatwa, szybka i do tego smaczna. Każdy dzięki temu przepisowi będzie umiał wykonać taką babę Wielkanocną.

Zofia90
Mistrz
Mistrz

Post autor: Zofia90 » 11 sty 2018, 06:36

Nie wiem czy jest to najlepsze ciasto, ale mnie bardzo smakuje i mowa tutaj o babce olejowej, na którą przepis wpadłam zupełnie przypadkowo, bo znalazłam go na stronie dedykowanej osobom starszym. Jeśli macie ochotę przyrządzić ją u siebie w domu, to tutaj https://zycieseniora.com/kulinaria/blys ... a-olejowa/ znajduje się dokładny przepis na to ciasto :)

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Post autor: beatrycze » 11 sty 2018, 09:12

Na Wielkanoc najlepszy jest mazurek. Można upiec również babkę.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków