Zawodówka?

Piszcie o czym chcecie
Jeremii96
Laik
Laik

Zawodówka?

Post autor: Jeremii96 » 19 mar 2017, 22:10

Witam. Wraz z 16 urodzinami i koniec gimnazjum przychodzi czas na wybór szkoły, tu zaczynają się dla mnie schodki. Od małego interesowały mnie rzeczy związane z inwencją twórczą. Jednocześnie całkiem dobrze się uczę, co za tym idzie również i wysokie wymagania otoczenia. Związku z moimi zainteresowaniami fryzjerstwo zaciekawiło mnie od razu na początku 1 gimnazjum. Szczerze nie widzę się na tych wszystkich "polecanych" mi kierunkach studiów. Problem w tym że w moim mieście znajduję się tylko zawodówka w tym kierunku, technikum daleko. Dojazdy odpadają. Czy wybór ten byłby dobry? Szczerze obawiam się trochę, a wszystko przez różne opinie chodzące po zawodówkach. Dodatkowo nie wiem jak to na rynku wygląda, czy znalazłbym pracę za którą byłbym w stanie się normalnie utrzymać. Nie mówię, że od razu po szkole bez większego doświadczenia chciałbym zarabiać bóg wie ile, lecz czy na dłuższą metę to dobry wybór? Prosiłbym o pomoc, czuję się aktualnie trochę pogubiony... Dodatkowo powiem, że po zawodówce planowałbym też liceum zaoczne i maturę, żeby ta matura przynajmniej była.

tenor
Laik
Laik

Re: Zawodówka?

Post autor: tenor » 19 mar 2017, 22:37

patrząc na to jak męczę studia dzisiaj, nigdy nie poszłabym do liceum, bo po prostu nie umiałam się uczyć... ledwo to skończe

elabarbara
Mistrz
Mistrz

Post autor: elabarbara » 02 kwie 2017, 19:29

Hejka. Myślę że warto zastanowić się nad studiami. Teraz starając się o pracę zauważmy że przyszły pracodawca zwraca uwagę na wykształcenie. Ja mimo wszystko zdecydowałam się wybrać ekonomia kierunek nadal popularny Uczęszczam w Łodzi bo tu mieszkam ale uczelnia jest naprawdę bardzo dobra uczą metodą projektów i metodą warsztatową. odbywają się warsztaty rozwijające umiejętność komunikacji, współpracy, rozwiązywania konfliktów czy też negocjacji. Zdobywam wiedzę która bardzo mi się przyda w pracy .

sienna_081
Amator
Amator

Post autor: sienna_081 » 10 maja 2017, 20:21

Nie każdy widzi siebie koniecznie na studiach i prestiżowych kierunkach. Uważam, że każdy powinien robić to co lubi. Jedni lubią się uczyć i marzą o medycynie, biorą korepetycje z chemii, fizyki (http://edun.pl/), siedzą nad książkami i pracują na wymarzoną przyszłość. Taka praca owocuje w przyszłości bo robią to co lubią i zarabiają dużo pieniędzy. A inni wolą inne zawody jak właśnie fryzjerstwo czy kosmetyka i w takich zajęciach czują się najlepiej.

Awatar użytkownika
dlugowlosa1
Mistrz
Mistrz

Post autor: dlugowlosa1 » 11 maja 2017, 07:44

kiedyś na zawodówkę patrzyło się z politowaniem, a osoby do niej uczęszczające za patologię. Zawsze Ci najgorsi niby trafiali do zawodówek.

kjwitko17
Laik
Laik

Post autor: kjwitko17 » 12 maja 2017, 17:10

Jeśli jest tylko jedna szkoła w mieście z takim kierunkiem, to warto zapisać się do tej zawodówki. Na pewno dobrze nauczysz się zawodu i znajdziesz dobrą pracę. A maturę możesz zdać później zaocznie. Ja bym nie przekreślał takiego rozwiązania.

Ranbur
Amator
Amator

Post autor: Ranbur » 21 cze 2018, 20:13

Jeśli chodzi o kursy zawodowe to z tego co wiem możesz spokojnie zapisać sie na przykład na organizowane tutaj https://beautylux.com.pl/ kursy masażu lub na przykład kosmetyki. Kursy organizowane są w małych grupach więc na pewno szybko nauczysz się wszystkiego co potrzebne aby zdobyć na prawdę ciekawy i perspektywiczny zawód!

elzi
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: elzi » 15 sie 2018, 17:41

Również kiedyś mnie to ciekawiło, trudno było znaleźć jakieś konkretne informacje, dopiero udało mi się to zrobić dzięki http://www.ashoka.pl/studia-artystyczne/ myślę, że jest to przydatny blog dla wszystkich osób chcących się w życiu rozwijać.

exodus
Amator
Amator

Post autor: exodus » 19 wrz 2018, 15:31

Zawodówk to jest jakaś opcja, jednak gorzej jeżeli za kilka lat Ci się odmieni i będziesz chciał iść na studia. Zawodówka zamyka możliwości rozwoju. Według mnie lepiej postaawawić na bardziej przyszłościoą uczelnie jaką jest np. Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie. To śiwetny przykład, poniewaaż uczniowie tego liceum są laureatami różnych olimpiad, ponadto często kontynuują naukę za granicą.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków