Dom czy mieszkanie

Piszcie o czym chcecie
małgonia
Czeladnik
Czeladnik

Re: Dom czy mieszkanie

Post autor: małgonia » 18 paź 2017, 13:53

Dom to jest dom i żadne mieszkanie nie może się z nim równać. Ja z mężem 3 lata temu zdecydowaliśmy się na budowę i wtedy spełniło się nasze największe marzenie :) wszystkie materiały wybieraliśmy najlepsze, ekipa też była profesjonalna. Dużo czasu nam zajęło wybranie odpowiedniego ocieplenia, ale w końcu zdecydowaliśmy się na system CARBON od caparola. Ściany nie przepuszczają ciepła i rachunki za ogrzewanie mamy naprawdę niskie

Arron
Laik
Laik

Post autor: Arron » 18 paź 2017, 14:17

Dom, grill na własnym podwórku to jest właśnie to! ;)

henryk
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: henryk » 20 paź 2017, 20:13

Również stawiam na dom. Mogę mieć tam meble kuchenne z wyspą, a na to w mieszkaniu raczej nie mam sposobności. No i w sumie kuchnie w domach są duże, a że ja lubię spędzać tam czas to pewnie intensywnie swoje meble kuchenne i sprzęty bym eksploatował.

Odon
Laik
Laik

Post autor: Odon » 27 paź 2017, 11:03

Ja wolałbym dom. Mieszkania są ciasne i bez ogrodu, a tak bardzo brakuje mi własnego podwórka chociażby najmniejszego. Oczywiście mając dom trzeba zadbac o jego wygląd zewnetrzny np. za pomoca farby zewnętrzne z firy Bolix- ja uzywam i są świetne- czy chociażby skosic trawe. Więc dodatkowe punkty o ktrych nie musimy mysleć mając mieszkanie.

murek
Laik
Laik

Post autor: murek » 27 paź 2017, 18:18

domy są droższe w utrzymaniu

Zofia90
Mistrz
Mistrz

Post autor: Zofia90 » 10 lis 2017, 07:31

Ja wolę dom, bo kocham ogrody i cenie sobie prywatność i swobodę, której mieć nie mogę mieszkając w bloku. Niedawno zdecydowałam się na przeprowadzenie się na pomorze i zastanawiam się nad kupnem jednego z tych domów http://www.russjan.com/gdansk-domy,21,pl.html . Ceny są wysokie, ale warto, bo mogę wynając pokoje latem i jeszcze na tym zarobić sporo pieniędzy. Poza tym te nieruchomości są warte swojej ceny

morelkaa
Laik
Laik

Post autor: morelkaa » 16 lis 2017, 13:57

To zależy od indywidualnych potrzeb. Ja szukam swojego miejsca w mieście. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie mieszkania. Ostatnio orientowałam się, jak wygląda kwestia kredytu. Teraz jestem na etapie wyboru odpowiedniego mieszkania. Przeglądam ciągle oferty sprzedaży mieszkań w Krakowie. Jedną z najciekawszych ofert z jakimi się spotkałam jest ta: http://www.enklawamorelowa.pl/. Mają fajne, nowoczesne rozwiązania. Podoba mi się też to, że te budynki są nieduże.

Pola
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Pola » 18 lis 2017, 12:45

hmm no to jest trudne pytanie. Jedni wolą mieszkać w domu inni w mieszkaniu. Każda opcja ma swoje plusy i minusy. Ja wybrałam segment domu w zabudowie szeregowej od developera Makbud http://www.makbud.pl/ . To bardzo nowoczesny dom z ogrodem oraz wiatą garażową. W sumie to takie rozwiązanie po środku - między domem a mieszkaniem :)

sebe
Amator
Amator

Post autor: sebe » 24 lis 2017, 19:03

Zawsze będę obstawiał, że dom jest najlepsza opcją. Chcę by moja rodzina miała dużo przestrzeni. Znaleźć przyjemne miejsce dożycia blisko jakiegoś miasta i można się budować:) Najlepiej blisko gór! Moja dziewczyna o nich marzy:)

Tango3
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Tango3 » 25 lis 2017, 15:42

Zdecydowanie dom i to najlepiej od developera aby szybko się wprowadzić. Fajne osiedle domów w zabudowie szeregowej powstało pod Poznaniem w miejscowości Koninko http://www.koninko.com.pl/ . To bardzo nowoczesne, piętrowe domy w stylu holenderskim. Mieszkanie pod miastem ma same plusy - cisza, spokój. Moim zdaniem to nie do przecenienia.

arnika
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: arnika » 27 lis 2017, 12:16

Jeśli chodzi o tanie mieszkania we wrocławiu , to zwrknijcie na ofertę Lokum Deweloper. Ma kilka inwestycji na terenie tego miasta, a z tego co znajomi mówili - to godny polecenia, rzetelny deweloper. A to przed zakupem swojego M też trzeba sprawdzić.

hektorka
Amator
Amator

Post autor: hektorka » 30 lis 2017, 16:13

Zdecydowanie dom! Masz własne podwórko, nie masz sąsiadów nad głową, jest dużo więcej miejsca. Mi spodobały się domy z drewna i własnie w takim klimacie stawiamy nasz dom. Już mi się bardzo podoba.

eliza104
Mistrz
Mistrz

Post autor: eliza104 » 30 lis 2017, 17:45

Drewniane domy są piękne! Ale czy tak samo funkcjonalne jak murowane?

MerciAnka
Amator
Amator

Post autor: MerciAnka » 11 gru 2017, 18:58

Moim zdaniem dom ;) zdecydowanie większa swoboda życia jest w domu, no ale nie zawsze jest możliwość mieszkania w domu. Koniec końców i tak najważniejsze jest to żeby się dobrze i bezpiecznie w tym lokum czuć :) moim zdaniem bardzo ważną rolę, by czuć się dobrze odgrywa oświetlenie, które sprawia czasem bardzo fajny klimacik, ja ostatnio zainwestowałam w lampy dekoracyjne http://urzadzajtanio.pl/firm-pol-8-Astro.html i naprawdę bardzo fajnie się sprawdzają, szczególnie wieczorkiem jak dają tylko trochę światła i robi się fajny klimat

stalowa
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: stalowa » 19 gru 2017, 13:06

murek pisze:domy są droższe w utrzymaniu
Nie da się ukryć że niestety tak i wymagają jakieś przynajmniej minimalnego zaangażowania w prace porządkowe wokół domu. Jak masz mieszkanie te sprawy Cię nie dotyczą, możesz ten cza przeznaczyć na odpoczynek czy przyjemności. A można przecież kupić mieszkanie w fajnej okolicy gdzie jest dużo zieleni, Nowe Miasto Różanka we Wrocławiu na przykład lezy na Odrą, jest gdzie wyjść na spacer, pobiegać czy pojeździć rowerem

Ranbur
Amator
Amator

Post autor: Ranbur » 28 gru 2017, 12:02

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest nowy dom. To praktycznie podobny koszt a wygoda o wiele większa. Mnie interesuje aktualnie jakiś segment, i najlepiej żeby lokalizacja była Wawer ulica Poprawna. Może ktoś z was słyszał coś o takich segmentach w Warszawie?

rympalanna
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: rympalanna » 28 gru 2017, 12:31

Dom - więcej obowiązków, mieszkanie - zawsze będziesz marzyć o własnym domu.. Ja jestem zwolenniczką DOMU, żyjemy żeby się zajmować rodziną, mieć zwierzaka, mieć swoją posesję i znać od początku swój zakątek ;)

1marcinek11
Laik
Laik

Post autor: 1marcinek11 » 28 gru 2017, 14:21

Dom to duży komfort, zawsze dobrze go mieć

szaddannik
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: szaddannik » 02 sty 2018, 17:56

Planuję kupić mieszkanie pod inwestycję w innym mieście i trochę się boję, że dam się oszukać. Nie znam miasta, więc jest mi trudniej, jednak znalazłem ofertę nowego serwisu. Sprawdzą dla mnie faktyczny stan nieruchomości. Dowiedzą się o zadłużeniu i wadach prawnych, przejrzą księgę wieczystą, opiszą dla mnie infrastrukturę osiedla i komunikację z centrum. Wszystkie informacje dostanę w raporcie. Może słyszeliście o tym serwisie? To https://www.homescanner.pl/ Jak macie jakieś doświadczenia z nim, to dajcie znać. Moja znajoma jest zadowolona.

Leonka
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Leonka » 12 sty 2018, 16:46

Ja też jestem zwolenniczką domów. Moi rodzice właśnie zarezerwowali jeden z domków na tym osiedlu > http://pasieki-komorniki.pl/ i są bardzo zadowoleni z okolicy. Podoba im się to jak zostało zaprojektowane osiedle z myślą o ich mieszkańcach, a same domy są przecudowne pod względem współczesnego stylu. Mieli wątpliwości co do domów bliźniaczych, ale ostatecznie zdecydowali się na taki domek.

Horoki
Laik
Laik

Post autor: Horoki » 15 sty 2018, 00:21

Ja wolę mieszkanie - nie trzeba odśnieżać, kosić trawy itp. Pół dotychczasowego życia mieszkałam w domu i miałam już tego serdecznie dość.

Bero
Stylista
Stylista
Kontaktowanie:

Post autor: Bero » 13 lut 2018, 06:49

Moim zdaniem nie ma to jak budowa domu i możliwość samodzielnej decyzji o wyborze poszczególnych elementów... Jeśli chodzi o ogrzewanie to bardzo chciałbym zainwestować w system kominowy Schiedel. Jest w pełni funkcjonalny i bezpieczny. Wiele osób mi go polecało. A Wy z jakiego ogrzewania korzystacie? Co sądzicie o systemach kominowych?

AmandaStudio
Amator
Amator

Post autor: AmandaStudio » 15 lut 2018, 14:39

Jeśli mieszkanie to tylko ten Deweloper Bemowo

Leonka
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Leonka » 22 lut 2018, 16:03

Zdecydowanie dom ! Większe możliwości i posiadanie własnego ogródka. Mnie osobiście najbardziej podoba oferta tego dewelopera > http://naturadeweloper.pl/ ponieważ zaletą ich domów jest duża przestrzeń i komfort jej użytkowania. Kupując bliźniaki pod Poznaniem, które oferują de facto płaci się tyle, co za mieszkanie w stolicy Wielkopolski o małym metrażu. A warto zwrócić uwagę na lokalizację ich osiedla, bo jest bardzo dogodna !

natankowa
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: natankowa » 23 lut 2018, 13:30

Moim zdaniem odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. W końcu każdy oczekuje czegoś innego - jednych zadowoli dom na uboczu, innych mieszkanie w centrum miasta. Natomiast ze swojej strony mogę polecić agencję nieruchomosci123 opinie . Dzięki niej znajdziecie wszystko to, czego potrzebujecie.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków